Články

27.02.2021

Čo je potrebné vedieť predtým, ako začneš brigádovať? Najpočetnejšou skupinou, ktorá hľadá brigádu sú študenti, avšak medzi početnejšie skupiny tiež patria nezamestnaní, rodičia na materskej dovolenke alebo dôchodcovia.

23.02.2021

Nie jeden podnikateľ, má vďaka korona kríze existenčné problémy. Je to situácia, ktorú nie je tak jednoduché utiahnuť. Aj niektorí majitelia výberových podnikov, boli nútení ich gastro prevádzky úplne zrušiť. Nie je to ľahká situácia, avšak prinášame Vám aspoň nejaké inšpirácie pre podnikanie v gastronómii, pri momentálnom probléme. 

20.02.2021

Ak neustále váhaš, či svoj certifikát z online kurzu je relevantné pridať do životopisu, odporúčame si ho tam pridať! Má to hneď niekoľko výhod, ktorými môžeš zažiariť!

17.12.2020

Motivačný list je druhým najpodstatnejším dokumentom pri zasielaní žiadosti o zamestnanie, preto motivačný list nikto nechce pokaziť. Jeho prvotnou úlohou by malo preukázať tvoju motiváciu pre získanie novej práce a tiež by mal vzbudiť u zamestnávateľa dojem, že práve ty si ten kandidát, ktorého chce stretnúť aj osobne!

30.11.2020

Ktoré chyby ľudia do životopisov píšu, aj keď nemusia?

Ľudia sa snažia zaujať zamestnávateľa rôznymi spôsobmi – a nie len na pohovore, ale ihneď pomocou životopisu. Životopis je prvá vec, ktorou sa u zamestnávateľa odprezentuješ a teda na ňom bude záležať, či sa dostaneš s ním aj osobne stretneš, preto by mal byť bezchybný. 

20.11.2020

Čo nezabudnúť a ako sa pripraviť? 

Pracovné pohovory sú pre väčšinu ľudí veľmi stresujúce situácie. Hlavne ak sa jedná o ich prvý pracovný pohovor. Nie je však treba prehnane reagovať a začať sa obávať najväčšieho. Stres sa dá využiť pozitívnou cestou, napríklad viac sa sústrediť na prípravu.