Články

11.05.2022

Každý pracovný pohovor má svoje pravidlá. Okrem slušného a čistého oblečenia je potrebné aj slušné správanie. Predstavíme vám témy, ktorým by ste sa počas pohovoru mali radšej vyvarovať. Vyhnete sa tak nepríjemným pocitom, dusnej atmosfére a problémom.

27.04.2022

Máte koníček? Skoro každý má, ale nie každý dokáže odhaliť jeho potenciál. Hobby už nemusí byť iba voľnočasová zábavka, môže vám zarobiť peniaze. Podelíme sa s vami s radami, ako začať prezentovať svoje výrobky a služby a dostať sa tak k druhému príjmu. 

19.04.2022

Ako sa prejavuje syndróm podvodníka a ako sa voči nemu brániť? Takzvaný imposter syndrome vie postihnúť ľudí na rôznych postaveniach a v rôznom pracovnom prostredí. Sprevádzajú ho ťaživé negatívne myšlienky a pocity a po čase vie vyvolať vyhorenie.

 

18.04.2022

Určite ste už aj vy postrehli, že na sociálnych sieťach majú veľký úspech hojdacie siete. Niekto si ich zavesí na balkón, iný na záhradu. Prečo sa stali hojdacie siete tak populárne a aké je ich využitie?

Čo je hamaka?

Hamak alebo aj hamaka je hojdacia sieť, vyrobená z vyrobená z pevného, ale ľahkého a príjemného materiálu. Hamak je jednoduchý druh lôžka, ktorý si môžete zobrať so sebou takmer kamkoľvek. Dnes si možno vybrať zo širokej ponuky hamakov, ktoré sa líšia nielen farebne a dizajnovo, ale aj tým, na aký účel sú určené a pre koľko osôb sú vhodné.

 

Hamak je skvelý pomocník, ktorý ocenia nielen outdooroví nadšenci aj tí, ktorí si radi oddýchnu na záhrade a doma. Hamak totiž nie je určený iba na exteriérové použitie, môžete ho mať aj doma, v obývačke, v spálni či detskej izbe. V lete vám poslúži, ako ležadlo na odpočívanie pri bazéne alebo pri vode a pri kempovaní ako náhrada stanu.

 

Tip: Plánujete stanovačku? Okrem hamaky, nezabudnite ani na vhodnú výbavu na kempovanie.

Typ hamaky

 • Interiérový - Hamak sa hodí domácnosti ako pelech určený na relaxáciu a oddych.

 • Exteriérový – Exteriérový hamak je možné vyyzit napr. na chate či na záhrade, disponujú vodoodolnou alebo rýchloschnúcou látkou, ktorá je dostatočne priedušná a pohodlná.

 • Outdoorový – Outdoorové hamaky, ktoré sú určené výslovne na spanie v prírode. Sú na ne kladené vysoké nároky, najmä čo sa týka kvality materiálu. Tieto hamaky by mali byt okrem komfortnosti, rýchloschnúce, odolné voči vode a poveternostným podmienkam.

 • Cestovný – Tento typ exteriérového hamaku by mal byt' dobre skladný a prenosný, keďže slúži, ako pomôcka pri cestovaní. Má zväčša nižšiu hmotnosť a niekedy aj menšie rozmery.

 • Pre deti – Hamak pre deti je určený na hranie. Tieto hamaky bývajú menšie, farebnejšie a dizajnovo zaujímavejšie pre deti. Môže ísť o interiérový alebo exteriérový hamak, dôležité je to, aby bol bezpečný a pevný.

 

Inšpirácia: Tipy, ako doma podporovať kreativitu u detí aj pobytom v prírode.

Hamaka a jej využitie

Hamaka slúži na oddych a relaxáciu, výborne sa hodí na spanie tam, kde nie je možné postaviť stan alebo rozbaľovať karimatku. Využijete ju doma v interiéri, na terase, záhrade, v prírode aj na cestách.

 

Spanie na správne upevnenom hamaku môže byt' naozaj veľmi pohodlné. Do hamaku si môžete dokonca vziať karimatku, spací vak alebo deku, vďaka čomu vám nebude príliš chladno.

 

Hojdacie siete sú cenovo dostupné a môže si ich dovoliť takmer každý. Okrem toho, že ponúkajú pohodlie a komfort pri ležaní, sú dostatočne priestranné a priedušné. Pri ležaní môže telo dýchať a vy sa nebudete zbytočne potiť. Hojdacia sieť je skladná, môžete ju upevniť takmer kdekoľvek, a to jednoducho a rýchlo.

 

Inšpirácia: Užitočné tipy, ako cestovať na dovolenku s deťmi.

Cestovanie s hamakou

Hamaka je pre cestovanie veľmi praktická a jednoducho si ju uložíte do batohu, kde vás nebude nijak ťažiť. Ak sa v hamake chystáte prenocovať mala by obsahovať moskytiéru a prístrešok proti dažďu. Taktiež sa vám bude hodiť karimatka, ktorá vám v hamake zaručí viac pohodlia.

 

K pripevneniu hamaky v prírode si zvoľte miesto, kde sa nepohybuje veľa ľudí, je bezpečné a nebude vám hroziť, že by vás odtiaľ niekto vyhodil. Najideálnejšie je pripevniť hamaku medzi dva stromy, tak, aby sa vám do nej dalo pohodlne a bezpečne nastúpiť. Hamaku upevníte medzi dva stromy pomocou pevného lana, ktoré na každej strane uchytíte karabínou. Pred vstupom do hamaky si vyskúšajte či je správne pripevnená, aby ste nespadli.

Výhody a nevýhody hamaky

Výhody hamaky:

 • nie je potrebné brať ohľad na povrch zeme, keďže sa spí vo vzduchu

 • rýchle rozloženie aj zloženie

 • nenáročná na výber miesta

 • má nízku hmotnosť

 • je skladná

 • postará sa o komfortný spánok

 • pohojdávanie v hamake môže urýchliť proces zaspávania a vyvolať pocit šťastia

 • všestranné využitie, dokonca aj pri rybárčení

Nevýhody hamaky:

 • je potrebné nájsť vhodné miesto na rozloženie, teda stromy na uchytenie

 • väčšina ľudí sa bojí, že počas spánku vypadne

 • pohupovaie v hamake môže vyvolať morskú chorobu

 • syndróm "studeného zadku"

 

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

 

07.04.2022

Teambuilding je tu na to, aby kolegov a všetkých zamestnancov vo firme zbližovať. Nie je to iba zábava, posolstvo teambuildingu je o niečo hlbšie! Oboznámte sa s tým, ako vie teambuilding prospieť vo vašej spoločnosti!

09.03.2022

Brigáda môže byť skvelým pomocníkom, hlavne pre tých, čo sa ešte úplne necítia na pevný pracvoný čas v TPP zamestnaní. Práve brigáda môže byť akoby medzistupeň medzi materskou dovolenkou a riadnym zamestnaním. Môže vám pomôcť objaviť novú kariérnu cestu, ozviežiť svoje vedomosti alebo vás dokonca naučiť úplne novým zručnostiam.